Šetřete svou peněženku – pořiďte si venkovní žaluzie

Šetřete svou peněženku – pořiďte si venkovní žaluzie

14 září, 2018


Venkovní žaluzie rozhodně nejsou záležitostí jedné sezóny - své využití uplatní po celý rok.
Ochrání vás totiž nejen před sluncem a horkem v interiéru, ale šetří vám peníze, a to v průběhu celého roku. Kromě značné úspory energií existují další důvody, proč si venkovní žaluzie pořídit.

Které to jsou?

Úspora energií


Oblíbený způsob českých domácností, jak ušetřit v zimě za topení, je prostý - všichni členové domácnosti mají přísný zákaz topení zapínat. Přitom existuje mnohem efektivnější cesta, jak na energiích ušetřit - tajemství se ukrývá ve venkovních žaluziích.

Venkovní žaluzie v podstatě fungují jako izolační prvek vašeho domu. Chrání okno před povětrnostními vlivy, jako je silný vítr, déšť či sníh. Všechny tyto přírodní elementy, které s sebou přinášejí zimu a chlad, venkovní žaluzie účinně odrazí, a tak neproniknou do interiéru.

Šetřit díky žaluziím můžete i v létě. Žaluzie totiž účinně eliminují množství slunečních paprsků, které dopadají do interiéru, takže vám v místnosti není horko. Nemusíte utrácet za drahou klimatizaci, která je energicky náročná a navíc představuje zátěž pro náš organismus. Také vytváří suchý vzduch v místnosti, což nemusí být příjemné pro alergiky nebo domácí mazlíčky.
Jestli chcete ušetřit ještě letos v zimě, pořiďte si venkovní žaluzie nejlépe během září, než začnou podzimní plískanice.


Vysoký stupeň ochrany před slunečním zářením


Hlavní funkcí venkovních žaluzií je bezesporu vysoká ochrana před slunečním zářením a teplem v interiéru. Za to jsou odpovědné lamely, které sluneční světlo odrážejí.

Při výběru venkovních žaluzií záleží na tvaru lamel. V nabídce máme 4 druhy hliníkových lamel, jejichž tvar připomínají písmena C, S, Z a T. Podle nich jsou odvozeny i názvy našich žaluzií:

  • Cetta

  • Setta

  • Zetta

  • Titan


Chrání před hlukem zvenčí


Lamely mají po celé délce vlisovanou gumu, která dobře izoluje hluk zvenčí. Pokud bydlíte v hlučné zástavbě, zejména poblíž silnic či nádraží a řešíte velkou míru hluku, zkuste si pořídit venkovní žaluzie např. Cetta a sami poznáte rozdíl.

Vysoká míra soukromí a bezpečí


Připadáte si někdy ve vašem domě jako ve výkladní skříni? Odjíždíte na dovolenou a obáváte se o svůj majetek? Venkovní žaluzie si umí poradit i v takových případech. Za větší soukromí budete jistě rádi, zejména pokud váš dům zdobí velké prosklené plochy.

A například díky žaluzii Titan se nebudete bát ani o svůj dům. Titan je řetězová žaluzie vybavena bezpečnostními prvky, které chrání objekt před násilným vniknutím. Ovládací prvky nejsou volně přístupné a lamely se do sebe při uzavřeném stavu zcela uzamknou, což zabraňuje jakékoliv manipulaci zvenčí – žaluzie tak nelze ručně otevřít.

Designový doplněk


Hledáte způsoby, jak ozvláštnit vzhled vašeho domu? Vše za vás hravě vyřeší venkovní žaluzie.

Dokonalý kompromis mezi praktickým využitím a elegantním designem představuje například žaluzie Setta. Další model, žaluzie Zetta, nabízí velice moderní vzhled a je vhodný také pro administrativní budovy. 

Zastínit můžete i zimní zahradu či pergolu


Venkovní žaluzie můžete použít i jako stínicí techniku pro pergolu a zimní zahradu.

Další způsob, jak zastínit tyto prostory, jsou screenové rolety. Například zipová roleta HRV08 nabízí důmyslné technologické provedení, kdy látka rolety je díky zipovému systému řádně napnutá v celé délce dolního profilu. Systém zabraňuje vyklouznutí látky z vodících lišt.

 

Prohlédněte si nejnovější katalog